2013

Moje obserwacje 5/2013

02-12-2014
Foto-1: Piotr Duda...

Czy demonstracja na 14 września jest politycznie przygotowana?

Pan Piotr Duda w Naszym Dzienniku z 4.09.2013r. stawia pytanie: „Jak pozbyć się tego antyprawi- cowego, antyobywatelskiego, antyspołecznego rządu..”-? Organizuje demonstrację w Warszawie 14 września. Przepraszam - ale ja nigdy do tej pory nigdzie nie czytałem ani też słyszałem by jedną demonstracją nawet najliczniejszą: ktoś, gdzieś, w jakimś państwie na Ziemi - pozbył się rządu! Ale przyjmijmy tylko teoretycznie, że tak się stanie i dzisiejszy rząd Tuska ustąpi o północy 14 września, (tak jak przed laty rząd Olszewskiego) - to pytanie jest czy pan Duda ma przygotowany „nowy rząd”? Polska już kiedyś stała „nierządem” i ja na przykład nie mam na to ochoty! Do każdej operacji należy się przygotować, wtedy szanse na sukces rosną. Każdy człowiek cokolwiek robi nieprzygotowany - popełnia więcej błędów w trakcie operacji. To stara prawda jak świat. Pan Duda nieco dalej mówi: „Mamy z kim walczyć, naszym zadaniem jest usunięcie tego liberalnego, antypracowniczego rządu.”

Moje pytanie na spokojnie jest - w jaki sposób-?

  • siłą-? czy związek „Solidarność” ma siły policyjne-? wojskowe-? inne mundurowe-? - nie ma!
  • dobrym słowem-? perswazją-? - to po prostu śmieszne...
  • akcje protestacyjne i strajk generalny... - to gdzie spać-? co jeść-? jak długo dacie radę wytrzymać na ulicy-? co z higieną-? co z prowokatorami-? Rząd sprzeda nowe obligacje i na pewno się wyży- wi i dalej będzie nas zadłużał, albo pojedzie na wczasy do Peru..!

I znowu nieco dalej: „Tymczasem władza nie chce nas słuchać. Wiedzą lepiej. To nie do przyjęcia.” A po co słuchać-? Jeżeli miliony nie potrafią się zorganizować, tylko pozwalają się dzielić na małe grupki i jeszcze napuszczane bohatersko walczyć między sobą, a w noc tzw. „wyborów” nie chce się im nawet policzyć swe własne głosy, to 20 tys. mówi, że jest ich 40 tys. i zadłuża miliony pisząc spe-cjalnie anty-ustawy, a następnie wszyscy są ciężko zdziwieni jak można było coś takiego uchwalić-? Szanowny Czytelniku - przecież to wszystko jest nadal w imię pytania Kobuszewskiego w kabarecie Dudek (lata 1980-te), cyt. „co by tu jeszcze schrzanić panowie-? co by tu jeszcze...?” Prawdę powie-dziawszy to Kobuszewski mówił dosadniej, ale istota rzeczy jest ta sama, im nie chodzi o to co zrobić dobrze - tylko jak zrobić źle ale z zachowaniem pozorów, że chcieli dobrze i to jest sztuka ogłupiania. Jest mi naprawdę przykro, że muszę tak „kawę na ławę” - proszę obserwować jak się przygotowuje dodatkowe wybory do Senatu i inne referenda w stolicy.., można już być mieszkańcem i to bez zamel-dowania! Tolerancja Polaków jest bezgraniczna - tak samo jak arogancja rezydentów...

Więc jakie jest rozwiązanie?

Należy stawiać wymagania każdej obecnej „partii” by wprowadziła oddolne demokratyczne wybory, zwane pra-wyborami. To moim zdaniem niestety jedyne lekarstwo, mieszkańcy wiedzą 100-kroć lepiej kto jest polskim patriotą - a kto ciągle zmienia: nazwiska, wiarę czy wyznanie „partyjne”. Trzeba nam postawić STOP tym odgórnym ustaleniom tzw. list wyborczych, bo to czyste anty-polskie działanie. Jeżeli obecnie działające „partie” nie wprowadzą same pra-wyborów, to trzeba będzie stworzyć nową partię, w 100% demokratyczną - niestety. Dopiero wtedy będzie się ona nas - słuchać. Proszę te uwagi spokojnie - rozważyć i zawsze oceniać, czy rozwiązanie jest dobre dla Polski-?

Pozdrawiam - Jan Zuchowski

Kontakt

NAROL-DENTAL Sp. z o.o.

ul. Warszawska 3, 37-610 Narol
Tel.: 0048 - 16 63 170 78

Zakupy detaliczne - e:

 

Dystrybutor - Zuchowski-Dental spzoo

                              Pucka 59,   70-851 Szczecin

                              Tel.: 91 46 90 163,

                              Mail: