2013

Moje obserwacje 7/2013

03-12-2014
Foto-1

Prezes Jarosław Kaczyński miał dn. 21.09.2013 mieć spotkania w Jarosławiu i Lubaczowie, bo objeż-dża wszystkie powiaty w Polsce. Zachorował. Szkoda - ale nie zupełna. W Sali Domu Kultury było nas ok. 150-200 osób głównie sympatyków prawicy i ludzi patrzących na Polskę patriotycznie, a nie „ślepych wyborców”. Senator A. Mazurkiewicz, zagaił i prowadził spotkanie, witając gości i oddając im głos, jak - posła B.Rzońcę i T.Porębę oraz radnych Sejmiku: Marszałka L.Kuźniara oraz T.Pióro. Wszyscy Goście, wypowiadali się każdy w dziedzinie jaką się zajmuje, niestety krytycznie o aktualnej „władzy”. Wystarczy tylko wymienić wszystkim nam dobrze znane likwidacje: stoczni, kopalni, cukrow- ni, cementowni, kolei, urzędów pocztowych i posterunków policji czy setek szkół, a już w kolejności stoją szpitale. Budowane są co prawda autostrady, czy stadiony, itp. - ale za to najdroższe w Europie.

Dobre wiadomości przekazał nam mieszkańcom powiatu Lubaczów - Marszałek Lucjan Kuźniar: - droga woj. 865 czyli Jarosław - Bełżec będzie przebudowana do standardu jaki jest w i od Bełżca po stronie lubelskiej, do granicy naszego województwa, - oraz droga woj. 867 czyli z Sieniawy do Hrebenne, będzie dokończona też do granicy naszego woj. W tym punkcie warto odnotować ciekawą, zakrzykniętą z końca sali filozofię - „nie remontujcie dróg - to młodzież nie będzie miała jak wyjechać za granicę!” Jakaś drobina prawdy w tym jest, kolej zamknięta, a busiki nie wszędzie dojeżdżają - no a na rowerze za granicę wyjechać za chlebem się nie da. Złą statystykę finansową przedstawił T.Poręba: gdy PiS oddawał władzę całkowity dług Polski wyno- sił ok. 400 miliardów zł, po 7 latach następnych rządów na dzień dzisiejszy jest już na poziomie 950 miliardów. Mnie wychodzi na to, że E.Gierek był genialnym ekonomistą, bo na to wszystko co zbudo-wał (każdy to zna: stocznie, huty, autostradę Katowice-Warszawa itp.) pożyczył tylko 20 miliardów - teraz by zniszczyć czy rozebrać - wydano aż 20 RAZY więcej. Muszę uczciwie napisać, że w całym moim życiu nigdzie nie czytałem, ani słyszałem, by w jakimkolwiek innym państwie na całej Ziemi - zastosowano taką ekonomię! Ludzie patrzycie a - nie widzicie co się dookoła dzieje-?

Skąd władza bierze pieniądze-? Ze sprzedaży obligacji - czyli nowe „papiery” sprzedaje by spłacać stare długi, zadłużając Polskę bez przerwy coraz bardziej. Pytanie przyjdzie już wkrótce, skąd wziąć na spłatę gdy nikt nie zechce kupić nowych papierów - bezwartościowych-? Pożyczkę można zacią-gnąć gdy się ma produkty na sprzedaż, ale gdy się coraz mniej produkuje a zaciąga nowe coraz większe długi... -? Nie trzeba być specjalistą, wystarczy wstąpić do pierwszego po drodze Banku i zapytać - co będzie jak ja nie oddam wam długu-? Widomo kogo przyślą, a ten jeszcze doliczy opłatę komorniczą. Pisał o tym dawno temu laureat Nagrody Nobla, który zawsze podawał się za Polaka, na-wet wtedy, gdy Polski jeszcze na mapie nie było - H.Sienkiewicz w swych nowelach, np.„Za chlebem”. Natomiast dr B. Rzońca zaskoczył nas najgorszą możliwą statystyką - jeżeli aktualna tendencja demo-graficzna się utrzyma, a nie wróci 2 mil. Polaków, którzy wyjechali za granicę! - to w 2040 roku, będzie nas w Polsce już tylko 30 mil. a w 2090 zaledwie - 16 mil.! Jego opinia powinna być rozważana przez nas Obywateli z największą uwagą, należy on do bardzo nielicznych polityków, którzy w trakcie peł- nienia swych różnych funkcji w naszym województwie, znalazł czas na napisanie i obronę pracy dr na Uniwersytecie Jagiellońskim w 2011r z >zarządzania i ekonomii<. Na zdjęciu widzimy go wraz z żoną Anną (stomatolog) i dyplomem...

EU poseł T.Poręba - poinformował nas, że jego partia ma plany reform i projekty ustaw jak wyprowadzić Polskę z tej sytuacji - ale po wygranych wyborach! Piszący te słowa zadał wtedy pytanie - w ja-ki sposób chce wygrać wybory-? Problem w tym, że nawet jeśli wygra, to kto będzie koalicjantem-? Bo na dzień dzisiejszy go nie ma-? Natomiast moje prywatne sprawdziany w Bydgoszczy, Łodzi, Katowi-cach, Lublinie i Rzeszowie mówią stale, że na 51% - nie ma co liczyć! A czas ucieka. Pociechą jest myśl, że gdyby „Prawica” razem miała taki wynik jak w wyborach uzupełniających do Senatu na Podkarpaciu czyli: 61% + 11% co razem daje 72% - to na pewno jest to nadzieja. Ale jak ją mieć, gdy szykują się pozwy do sądu i oskarżenia moralne trudne do udowodnienia... Odpowiedź była, że cyt. „będziemy punktować to wszystko co źle robi : PO + PSL”. Oceniając politycznie taki program - jest on moim zdaniem krótkowzroczny. Na dłuższą metę trzeba koniecznie mieć swój własny, przemyślany i chociaż częściowo sprawdzony program=metodę jak operować!

Osobiście oceniam ludzi po tym co robią i już zrobili dobrego dla Ojczyzny - a nie po tym, że dużo chcą zrobić, tylko 6 razy im nic z tego nie wyszło, bo mają dobrze nam wszystkim znane z dawnych lat - „trudności obiektywne..” Kończąc moją relację, pragnę każdego Czytającego te słowa poinformować, że Prezes J. Kaczyński na pewno za kilka tygodni do Jarosławia i Lubaczowa - przyjedzie. Natomiast my Obywatele, powinniśmy czuć się w obowiązku, by przyjść jeszcze liczniej na takie Spotkania i być aktywni w zadawaniu krótkich ale konkretnych - pytań, i tak powinno być w całej Polsce... a nie tylko w Lubaczowie. Niestety spotkanie skończyło się bez jakiegokolwiek wezwania do...

Pozdrawiam - Jan Zuchowski dr n med.

Kontakt

NAROL-DENTAL Sp. z o.o.

ul. Warszawska 3, 37-610 Narol
Tel.: 0048 - 16 63 170 78

Zakupy detaliczne - e:

 

Dystrybutor - Zuchowski-Dental spzoo

                              Pucka 59,   70-851 Szczecin

                              Tel.: 91 46 90 163,

                              Mail: